Klimatyzatory SPLIT, MULTI

Klimatyzatory typu SPLIT – są to urządzenia przystosowane do klimatyzacji pojedynczych pomieszczeń. Dzięki łatwości montażu, cichej pracy nadają się idealnie do zastosowania w biurach lub mieszkaniach o małych i średnich obciążeniach cieplnych. Urządzenia te produkowane są zarówno jako chłodzące jak i grzewczo-chłodzące (z pompą ciepła). Systemy SPLIT są to urządzenia, w których jedna część systemu (tzw. jednostka zewnętrzna) może być umieszczona np. na elewacji lub na dachu budynku a także w ogródku, na balkonie czy w niektórych przypadkach na klatce schodowej. Druga część (tzw. jednostka wewnętrzna) znajduje się w pomieszczeniu, które jest przez nią schładzane/ogrzewane. Jednostka wewnętrzna zamocowana jest na ścianie. suficie lub przy ścianie. Łatwy w obsłudze pilot bezprzewodowy pozwala na wygodnie sterowanie klimatyzacją. Dzięki wyjątkowo cichej pracy i łatwości montażu, nadają się szczególnie do zastosowania w biurach lub mieszkaniach. Szeroki temperaturowy zakres pracy czyni te urządzenia idealnymi do zabezpieczenia tak odpowiedzialnych urządzeń jak np.: serwery czy ups’y.

Spotykane jednostki wewnętrzne systemów Split:

Jednostka naścienna – jest to najbardziej znana i rozpowszechniona jednostka wewntętrzna urządzeń typu Split. Charakteryzuje ją stosunkowo prosty sposób montażu, nie wymaga dużo miejsca, jej instalacja przebiega sprawnie bez większych zmian w istniejącej architekturze klimatyzowanego pomieszczenia. W zależności od jakości naściennych jednostek wewnętrznych, urządzenia mogą posiadać od 3 do 5 prędkości wentylatora nawiewowego oraz jedno lub dwupoziomową regulację kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośnością na poziomie 22 dB(A). Taki poziom głośności pozwala na spokojny sen przy uruchomionym urządzeniu.

Jednostka fleksi – jednostki tego typu są jednostkami odwracalnymi, które w zależności od potrzeb można zawiesić na suficie lub na ścianie (np. pod oknem) . W zależności od jakości i producenta jednostek wewnętrznych, urządzenia mogą posiadać od 3 do 5 prędkości wentylatora nawiewowego oraz jedno lub dwupoziomową regulację kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośnością na poziomie 28 dB(A). Można je stosować w salonach, małych biurach, pomieszczeniach użytkowych.Jednostka przypodłogowa -jednostka przeznaczona do montażu przy podłodze, prosta w montażu i zajmuje mało miejsca. W zależności od jakości oraz producenta jednostek wewnętrznych, urządzenia mogą posiadać od 3 do 5 prędkości wentylatora nawiewowego oraz jedno lub dwupoziomową regulację kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośnością na poziomie 23 dB(A). MJednostka podstropowa

Jednostka podstropowa – to idealne rozwiązanie dla sklepów, restauracji i innych obiektów komercyjnych. Klimatyzatory podstropowe znajdują zastosowanie tam gdzie nie ma możliwości zastosowania urządzeń kasetonowych ze względu na brak podwieszanego sufitu.Urządzenia standardowo posiadają dwie prędkości wentylatora nawiewowego oraz jedno lub dwupoziomową regulację kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośnością na poziomie 28 dB(A).

Jednostka kasetonowa – jednostki kasetonowe można stosować wszędzie tam gdzie posiadamy wolnąprzestrzeń między stropem a sufitem podwieszanym. To idealne rozwiązanie dla sklepów, restauracji i innych obiektów komercyjnych. Urządzenia standardowo posiadają dwie prędkości wentylatora nawiewowego i nawet ośiem ustawien kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośniością na poziomie 27 dB(A).

Jednostka kanałowa – można stosować wszędzie tam gdzie posiadamyKlimatyzator kanałowy” wolną przestrzeń między stropem a sufitem podwieszanym. To idealne rozwiązanie dla sklepów, restauracji i innych obiektów komercyjnych. Urządzenia kanałowe dają mozliwośc rozprowadzenia nawiewu jak i wywiewu powietrza specjalnymi kanałami zakończonymi nawiewnikami i wywiewnikami. Plusem takiego rozwiązania jest mozliwość zastosowania jednej jednostki wewnętrznej do obsługi kilku pomieszczeń na raz . Urządzenia standardowo posiadają dwie prędkości wentylatora nawiewowego i nawet ośiem ustawien kierownic powietrza nawiewanego. Bardzo ważną sprawą przy wyborze jednostek wewnętrznych jest ich głośność, najbardziej ciche z nich pracują z głośniością na poziomie 27 dB(A).