Ogrzewanie

Nagrzewnice powietrza

Urządzenia grzewczo-wentylacyjne, popularnie zwane nagrzewnicami, lub dmuchawami są urządzeniami, których praca polega na nagrzaniu powietrza do odpowiedniej temperatury. Nagrzewnice/dmuchawy mają zwykle wbudowane wentylatory, które wymuszają obieg powietrza (ogrzanego dzięki paliwu, które podgrzewa powietrze płynące przez nagrzewnicę). Nagrzewnice MASTER bardzo szybko nagrzewają powietrze, które za pomocą wentylatora (poza promiennikami MASTER które działają na innej zasadzie) rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie strumienia ciepłego powietrza po całym pomieszczeniu lub na skierowanie go punktowo dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. Dmuchawy MASTER występują w kilku rozwiązaniach: nagrzewnice przenośne (mobilne), nagrzewnice stacjonarne (stojące) oraz modele wiszące.

Wyróżniamy kilka rodzajów nagrzewnic, ze względu na paliwo będące źródłem ciepła:

  • Nagrzewnice elektryczne
  • Nagrzewnice gazowe
  • Nagrzewnice olejowe
  • Nagrzewnice na paliwa stałe
  • Nagrzewnice na olej uniwersalny
  • Promienniki olejowe i elektryczne (źródłem ciepła jest- jak w nagrzewnicach- olej opałowy/napędowy lub prąd, mają jednak inną zasadę działania)

Osuszacze powietrza

Osuszacze MASTER to trzy linie urządzeń: osuszacze profesjonalne, osuszacze półprofesjonalne i osuszacze domowe. Przy optymalnych warunkach pracy dla osuszaczy (ok. 20 °C) wydajność urządzeń usuwających wilgoć marki MASTER okazała się bezkonkurencyjna w porównaniu do innych dostępnych na rynku. W zależności od modelu osuszacze MASTER wyposażone są w wbudowany higrometr, licznik roboczogodzin, lampę UV (zabija bakterie i zarazki), elektroniczny panel sterowania, filtr węglowy i całą gamę innych dodatków, dzięki którym usuwanie wilgoci staje się banalnie proste. osuszacze MASTER charakteryzują się niskim zużyciem energii, wysoką wydajnością oraz wysoką jakością wykonania. Automatyczne rozmrażanie przy niskich temperaturach, mocna i wytrzymała konstrukcja odwilżaczy– odpowiednia do pracy w ciężkich warunkach-, a to wszystko w ergonomicznej obudowie, która ułatwia użytkowanie, transport, oraz ewentualne magazynowanie. W ofercie znajdą Państwo osuszacze kondensacyjne (tradycyjne), oraz osuszacze adsorpcyjne – zarówno przemysłowe jak i domowe – które umożliwiają skuteczne usuwanie wilgoci w niskich temperaturach, już od 0 °C. Przy stosowaniu osuszaczy należy pamiętać, że zbyt szybkie osuszanie może doprowadzić do zniszczenia osuszanej powierzchni, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór urządzenia. Zapraszamy do korzystania z kalkulatora doboru osuszaczy.

Klimatyzatory przenośne (mobilne)

Klimatyzatory przenośne MASTER gwarantują utrzymanie komfortowej temperatury i wilgotności powietrza. Wprowadzona w sezonie letnim 2011 nowa seria klimatyzatorów MASTER (modele AC1000, AC1200, AC1400, AC1600) zrewolucjonizowała rynek klimatyzatorów przenośnych. Klimatyzatory MASTER cechują się najwyższymi możliwymi parametrami jakościowymi! Klasa energetyczna „A” urządzeń, energooszczędność, ekologiczny czynnik chłodniczy R410a, zastosowane filtry węglowe oraz możliwość osuszania pomieszczeń to cechy, które wyróżniają klimatyzatory MASTER. Są to najnowocześniejsze, najwydajniejsze i najpopularniejsze klimatyzatory mobilne na rynku, posiada zaawansowane układy sterujące, usprawniające działanie klimatyzatorów, przy czym ich obsługa jest prostsza niż kiedykolwiek.Klimatyzatory te można stosować np. w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych, sklepach, hotelach, restauracjach, warsztatach, wydawnictwach, wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie komfortowej temperatury przez wydajne chłodzenie.